Klimatyzacja - FREON
Skip to content Skip to footer
Wieloletnie doświadczenie

Dla komfortu Twojego i Twoich bliskich

Posiadane przez nas doświadczenie pozwala nam oferować najnowsze rozwiązania w zakresie instalacji klimatyzacji. Dostarczane przez nas urządzenia, oraz niezbędne do ich montażu wyposażenie pozwala na świadczenie profesjonalnych i jakościowych usług, dopasowanych do potrzeb oraz wnętrz użytkowników. Dokładamy wszelkich starań, aby instalacja była niezawodna oraz idealnie dopasowana do rodzaju pomieszczenia w którym będzie się znajdować, zachowując przy tym obowiązujące standardy.

 • Współpracujemy z producentami najlepszych urządzeń. Każde z nich objęte jest gwarancją.
 • Zapewniamy szybki serwis oraz przeglądy produktów które montujemy.
 • Potrafimy dostosować się do Twoich potrzeb, niezależnie od tego, czy szukasz rozwiązania dla pojedynczego pomieszczenia, czy systemu dla całego domu.
 • Najnowsze klimatyzatory schładzają, ocieplają, a także oczyszczają powietrze z drobnych zanieczyszczeń i brzydkich zapachów.
 • Nasze usługi sięgają zarówno klimatyzatorów ściennych, jak i sufitowych (kasetonowych).
Young woman adjusts the temperature of the air conditioner using the remote control in room at home
Jedyny w województwie

Oficjalny salon partnerski firmy Daikin

Jesteśmy pierwszym i jedynym w regionie oficjalnym salonem partnerskim marki Daikin.
Udostępniamy Państwu dedykowaną przestrzeń do przetestowania urządzeń, wykwalifikowany zespół doradców oraz możliwość wykonania bezpłatnego, precyzyjnego audytu do planowanej inwestycji.


Nasi specjaliści zaprezentują Państwu możliwości sprzętowe urządzeń marki oraz doradzą, które rozwiązanie efektywnie spełni Państwa potrzeby w zakresie oferowanych usług.

Podgórna 47, Brodnica
dołącz do grona zadowolonych klientów

Klimatyzacja

sprawdź

FAQ

Obecnie, na rynku pełnym różnych marek klimatyzatorów, producenci muszą konkurować, oferując coraz to bardziej zaawansowane rozwiązania w atrakcyjnych cenach. Choć zwykle kojarzymy klimatyzację z ochłodzeniem pomieszczeń podczas upalnych dni, to dzisiejsze urządzenia doskonale sprawdzają się również w chłodniejsze dni, kiedy nie potrzebujemy jeszcze centralnego ogrzewania. Klimatyzatory pozwalają również na nagrzewanie pomieszczeń, nawet gdy na zewnątrz panuje temperatura poniżej 0 stopni. Warto podkreślić, że klimatyzacja świetnie filtruje powietrze, zapewniając świeżość i czystość, co szczególnie docenią osoby borykające się z alergiami. Klimatyzacja nie tylko chłodzi czy ogrzewa powietrze, ale również skutecznie je oczyszcza. Należy zatem odróżnić klimatyzację od wentylacji, ponieważ klimatyzacja nie wprowadza “świeżego” powietrza. Na rynku budynków mieszkalnych mamy do wyboru dwa główne rodzaje klimatyzacji. Pierwszym z nich jest klimatyzacja typu Split, gdzie jedna jednostka zewnętrzna jest podłączona do jednej jednostki wewnętrznej. Drugim rozwiązaniem jest klimatyzacja typu MultiSplit, gdzie jedna jednostka zewnętrzna może obsługiwać kilka jednostek wewnętrznych, które pracują niezależnie od siebie w różnych pomieszczeniach.

Klimatyzacja działa przez osuszanie i oczyszczanie powietrza, po czym wprowadza je do pomieszczenia, zapewniając nam oddychanie w czystym i świeżym powietrzu. Czy klimatyzacja będzie dla nas wrogiem czy zbawcą w upalne dni, zależy w dużej mierze od nas samych. Odczuwalne dolegliwości w trakcie korzystania z klimatyzacji występują tylko wtedy, gdy używamy jej nieprawidłowo. Należy pamiętać, że klimatyzacja służy do chłodzenia powietrza, a nie bezpośrednio do chłodzenia ludzi. Dlatego przy montażu ważne jest, aby umieścić klimatyzator w miejscu, gdzie nie będzie wprost dmuchać na użytkowników. Niedopuszczalne jest ustawienie urządzenia na najniższą temperaturę i maksymalną moc dmuchania prosto na nas. Taki sposób użytkowania może doprowadzić do przeziębienia.
Regularny serwis, czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji są kluczowe dla jakości powietrza, które będziemy wdychać. Dlatego ważne jest, aby dbać o te zabiegi, aby zapewnić sobie odpowiednią jakość powietrza i uniknąć potencjalnych zagrożeń dla zdrowia.

Przebywanie w nie wietrzonych pomieszczeniach, gdzie gromadzi się kurz, bakterie, drobnoustroje i dym papierosowy, negatywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Najczęściej klimatyzowane pomieszczenia, w których znajdują się telewizory, kominki, monitory i inne urządzenia elektryczne, powodują wytwarzanie zbędnych jonów w powietrzu.

JONIZATOR, który jest często włączany w naszych urządzeniach, działa jako oczyszczacz powietrza, eliminując nieprzyjemne zapachy i jednocześnie tworząc odpowiednie warunki do dobrego samopoczucia. Dzięki niemu powietrze staje się znacznie bardziej przyjazne dla naszego zdrowia i komfortu.

Klimatyzatory dostępne w supermarketach często zaskakują niskimi cenami, jednak niestety, jak to bywa w wielu branżach, niska cena może wiązać się z niską jakością. Czołowi producenci klimatyzatorów stawiają na najwyższą jakość, co może wiązać się z wyższą ceną, ale przynosi pewność niezawodności.

 

Jeśli tani klimatyzator kupiony w markecie ulegnie awarii, może okazać się, że brakuje na rynku odpowiednich części zamiennych, a firmy instalacyjne niechętnie podejmą się jego naprawy.

Warto zainwestować raz, ale w porządne i solidne urządzenie, które zapewni niezawodność i wydajność. Nasza firma nie tylko oferuje wysokiej jakości klimatyzatory, ale również dba o przypomnienie o konieczności przeglądów i w razie awarii szybką interwencję serwisową, aby nasi klienci mogli cieszyć się pełną sprawnością swojego urządzenia.

Dzięki temu inwestycja w solidną klimatyzację przynosi długotrwałe korzyści i pewność, że w razie potrzeby możemy liczyć na wsparcie i fachową pomoc naszej firmy.

Przed naszym pierwszym spotkaniem, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Rozumiemy, że klimatyzacja to znaczny wydatek, dlatego też staramy się znaleźć rozwiązania, które będą jak najbardziej ekonomiczne, nie ingerując przy tym w strukturę budynku i zachowując walory estetyczne.

Podczas naszego bezpłatnego spotkania, wspólnie ocenimy i omówimy różne możliwości, aby znaleźć najlepsze miejsce do zainstalowania jednostek klimatyzacyjnych, spełniających oczekiwania i potrzeby klienta. Naszym celem jest znalezienie optymalnego rozwiązania, które zapewni komfort termiczny bez nadmiernego obciążenia finansowego

Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy na nasze pierwsze spotkanie, podczas którego ocenimy rozmiar i złożoność instalacji. Czas montażu zależy od wielu czynników, takich jak skomplikowanie konkretnego przypadku i ewentualne niespodziewane wyzwania.

Standardowy, prosty montaż zazwyczaj trwa do 4 godzin, jednakże gdy wymaga to większego nakładu pracy, możemy zrealizować go w ciągu 10 godzin. Naszym celem jest zapewnienie szybkiego i sprawnej instalacji, niezależnie od jej skali, aby nasi klienci mogli cieszyć się komfortem i wydajnością klimatyzacji w jak najkrótszym czasie.

Cena klimatyzacji wraz z montażem zależy głównie od wybranej marki i modelu. Na rynku dostępne są urządzenia różniące się nie tylko niezawodnością, ale również prestiżem i walorami wizualnymi, co wpływa na różnice cenowe.

Warto jednak pamiętać, że koszt inwestycji w klimatyzację nie ogranicza się tylko do samego urządzenia. Przy wycenie należy uwzględnić także wielkość instalacji, ilość potrzebnych otworów w ścianach oraz wiele innych czynników.

Każda wycena jest dokładnie dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta. Zapraszamy do umówienia się na spotkanie, podczas którego poznamy Państwa oczekiwania i przedstawimy koszt klimatyzacji idealnie dopasowany do Państwa potrzeb.

Kontakt

Kto pyta nie błądzi!

Porozmawiajmy o najnowocześniejszych, ekologicznych rozwiązaniach, dostosowanych do Twoich potrzeb. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

FREON Łukasz Kowalskiul. Podgórna 47, 87-300 Brodnica

  Siedziba

  FREON ŁUKASZ KOWALSKI
  ul. Podgórna 47,
  87-300 Brodnica, Polska

  Kontakt

  +48 539 322 731 

  Dział Handlowy

  +48 729 111 539 

  Serwis

  +48 729 111 458

  Dane

  NIP: 8741801275
  REGON: 387766156

  Godziny otwarcia

  Pn- Pt: 8:00 – 16:00
  Sb – 8:00 – 13:00

  Montaż klimatyzacji Wąbrzeźno, montaż klimatyzacji brodnica, pompy ciepła wąbrzeźno, pompy ciepła golub-dobrzyń, pompy ciepła rypin, pompy ciepła nowe miasto lubawskie, fotowoltaika rypin, fotowoltaika nowe miasto lubawskie, fotowoltaika brodnica, fotowoltaika sierpc, fotowoltaika wąbrzeźno, klimatyzacja wąbrzeźno,

  FREON | © 2023. All Rights Reserved.